Sesja na zamku w Krasiczynie

Zamek w Krasiczynie to prawdziwa perła Podkarpacia. Budowlę w stylu renesansowo-manierystycznym charakteryzują cztery odmienne wieże narożne oraz wewnętrzny dziedziniec. Uważany on jest za jeden z najpiękniejszych skarbów architektury renesansowej w Europie.  Niestety II wojna światowa nie oszczędziła zebranego bogactwa, a wnętrze zamku zostało całkowicie splądrowane i zniszczone przez sowieckiego okupanta. W ostatnich latach udało przywrócić się dawny blask konstrukcji  z zewnątrz. Zakończony remont oraz rekonstrukcja zamku w 2010 roku sprawiła, że stał się on prawdziwą dumą regionu. Obecnie w zamku znajduje się hotel oraz restauracja.

Budynek otoczony jest wspaniały parkiem krajobrazowym, w którym znajduje się blisko 200 gatunków drzew i krzewów. Zespół parkowy uzupełniają dwa urokliwe stawy. Staw górny, pośrodku którego znajduje się niewielka wyspa otoczony jest promenadą. Nad stawem dolnym rozciąga się most prowadzący do historycznej  bramy wjazdowej zamku.

W tym miejscu oprócz licznie zwiedzających gości, częstym widokiem są „świeżo upieczeni małżonkowie”, którzy wraz z fotografem szukają idealnego miejsca na fotoreportaż ślubny. Co ciekawe, opłata za wstęp na teren całego zespołu pałacowego dla nowożeńców, przebranych w piękne stroje weselne, jest identyczna jak dla zwykłych turystów. Niestety jest to coraz rzadsza praktyka w podobnych obiektach.